Aiapidaja märtsikuu tööd.

 

Pruning Shears Autumn Garden Gardening Lea

Kogemustega aiapidajal on kindlasti teada, milliseid töid erinevatel kuudel teha. Aga kes alles alustab aiapidamisega, siis mõned nõuanded Maakodu vahendusel.

Alustage märtsis puude ja põõsaste lõikamisega. Kõik taimed vajavad hea tervise säilitamiseks harvendamist ja noorendamist.

Jaapani enelad, tüvepajud, puishortensia ja budleia vajavad igal kevadel peaaegu maani noorendamist.

Puude ja põõsaste lõikamine

Kärpige ladvaosasid kanarbikel ja põõsasmaranatel, noori võrseid põisenelatel ja aedhortensial. Kõigil teistel põõsastel lõigake välja vanad ja elujõuetud oksad. Noorendage vanu lehtpuuhekke, jättes alles ainult 20–30 cm kõrgused kännutüükad, nii saab alt tiheda hekimüüri. Pärast suuri külmi võib lõigata kuuse-, elupuu- ja jugapuuhekki. Kui sügisel jäid vanad vaarikavarred eemaldamata, siis nüüd on selleks viimane aeg.

Usinam külvamine algab märtsi keskpaigas või lõpus. Katsetada saab paljude erinevate taimedega, kuid vürts- ja maguspaprika peaks küll juba esimesel võimalusel mulda panema. Tomatiseemned veidi hiljem. Kiirustada ei ole tarvis kurkide ja kõrvitsatega – viimased vajavad keskmiselt 30 päeva ettekasvatust.

Kasvuhoone korda

Glasshouse, Cultivate, Countryside

On õige aeg heita pilk kasvuhoonesse ja mõelda, millal see ehitatud või paigaldatud sai. Kilekasvuhoonete puhul peaks katte välja vahetama umbes iga viie aasta tagant. Tugevamad materjalid peavad kauem vastu. Klaaskasvuhoone klaasid võiks ära pesta, et nad ikka maksimaalselt päikest sisse laseksid. Kasvuhoones tuleks muld vahetada vähemalt iga kahe aasta tagant, veel parem kui igal kevadel. Avage kasvuhoone aknad ja uksed ning laske mõned päevad tuulduda.

Toalillede väetamine

Greenforest, Glass, Plant, Home, Decor

On toalillede kasvuperioodi algus. Nad on tänulikud väetamise ja ümberistutamise eest. Oluline on meeles pidada, et igasugune väetis ja muld ei sobi kõigile taimedele. Aianduskeskusest või lillepoest saab asjakohast nõu ning soovitusi nii mulla, poti suuruse kui ka väetamise kohta.

Tooge kevad tuppa. Ajatamiseks sobivad erinevad õitsevad oksad, samuti kask ja paju. Enneaegsed kirsiõied või hiirekõrvus kaseoksad teevad kodu värvilisemaks ja meele rõõmsaks.

Allikas: Maakodu 02.03.2018

Pildid ei kuulu Maakodu teksti juurde.

Netivanaema toimetused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga