Kuidas hoida rahapuud.

Pildiotsingu rahapuu tulemus

Kuidas hooldada rahapuud, et see ei ajaks lehti maha ja kasvaks võimsalt. Taimede hingeelu tundmiseks on abiks Virve Roosti raamat “Toalilled,” Maalehe Raamat

TOALILLED pilt

Selleks, et jõuda jälile, mis võiks rahapuule ehk portulak-turdlehe elutegevust häirida, tehke kindlaks, kas olete taimele loonud õiged kasvutingimused:

Rahapuule valige talvel jahe (+10…+15°C) ja valgusküllane kasvukoht. Liiga pimedas ja soojas kohas ning tuhkkuivas mullas muutuvad lehed lõdvaks, kipruvad ja võivad variseda.

Talvel kastke rahapuud vähe, hoidke peaaegu kuivana, kuid jälgige, et taime lehed ei tõmbuks kuivast krimpsu.

Portulak-turdleht talub nii kuiva, päikesepaistet kui ka jahedust. Kasvukohaks on parim hästi valge lõunasse, idasse või läände avanev aknalaud või selle lähedus.

Rahapuule ei meeldi märjad jalad: ülekastmise korral haigestuvad kergesti juured, lehed muutuvad vesiselt pehmeks, tüvi läheb alusel mädanema ja taim hukkub. Liiga märjas mullas kimbutavad taime mädanikud, mis saavad hukatuslikuks.

Taime istutage ümber 1-2 aasta järel, vanemaid eksemplare harvem. Sobib toitainerikas savikas muld, kuhu on lisatud jämedat liiva. Mullasegu ei tohi sisaldada vähekõdunenud koostisosi.

Väetage paar-kolm korda kasvuperioodil, kasutades kaktustele ja sukulentsetele taimedele mõeldud väetist.

 Allikas: Makodu, 25.01.2018

Netivanaema toimetused

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga